Eiropas Parlamenta vēlēšanas 25. maijā
Otrdiena, 07 maijs 2019 13:20

     Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā iecirknī. Līdz 7. maijam vēl ir iespēja iecirkni nomainīt, ja zināms, ka vēlēšanu laikā būsiet citur. To ir iespējams izdarīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tiešsaistes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa”  vai klātienē pašvaldības dzīves vietas deklarēšanas iestādē.

Balsošanas iespējas

EP vēlēšanu likumā ir paredzētas vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās. Šīs iespējas ir:

  • balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā no pulksten 7.00 līdz 20.00;
  • balsot iepriekš 22., 23. un 24.maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā.
  • balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs vai atrodas apcietinājumā ieslodzījuma vietā vai īslaicīgās aizturēšanas vietā;
  • balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā - vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrosinātu principu “viens vēlētājs-viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis. Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir iespēja balsot iepriekš trīs dienas pirms vēlēšanu dienas, dažas stundas dienā:

- trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 – 20.00,
- ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 – 12.00,
- piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

Aktuālie e-pakalpojumi

E-pakalpojums "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana"

E-pakalpojums "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa"

Deputātu kandidātu saraksti, priekšvēlēšanu programmas, statistika

Uzziņu tālrunis - 67049999 (darba dienās no pl.8.00 - 20.00)

Sīkāk informācija www.cvk.lv

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads