Par valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu
Trešdiena, 27 marts 2019 12:42

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (turpmāk - Aģentūra) ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumos Nr.384  „Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā uztur valsts ģeodēzisko tīklu, kas ietver valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu apvidū.

Informējam novada iedzīvotājus un uzņēmējus, ka Aģentūras darbinieki minētā uzdevuma ietvaros laika periodā no 2019. gada marta līdz decembrim, veiks valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanas un sakārtošanas darbus Aizputes novadateritorijā.

Vēlamies norādīt, ka saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9.panta pirmo daļu, nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. Pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras var atpazīt pēc valsts reģistrācijas numura zīmēm, kas sākas ar burtiem LA.

Valsts ģeodēziskā tīkla uzturēšanas darbus veic ģeodēzistu grupa divu cilvēku sastāvā, kuri izpilda šādus darbus:

1. Veic ģeodēziskā punkta meklēšanu apvidū.
  2. Atrastai grunts zīmei atrok punkta centru un veic fotografēšanu.
  3. Veic ģeodēziskos mērījumus punktā.
  4. Grunts zīmei izveido aprakumu (kupicu) un ierīko norādītājstabu,
  5. 5 m rādiusā no punkta centra veic krūmu un koku līdz 12 cm diametrā nociršanu.
  6. Fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu.
  7. Atrastas sienas zīmes attīra no rūsas un citiem uzslāņojumiem.
  8. Virs sienas zīmes piestiprina informējošo plāksnīti.
  9. Fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu.

Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu novada teritorijā.

Informācija par Aģentūru atrodama interneta vietnēs www.lgia.gov.lvunhttp://map.lgia.gov.lv

Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.