Gatavojamies Eiropas Parlamenta vēlēšanām Latvijā, kuras notiks 2019. gada 25. maijā.
Pirmdiena, 18 marts 2019 09:31

Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Latvijas pilsoņi Vēlētāju reģistrā tiek iekļauti automātiski. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā iecirknī, bet no 2019. gada 16. marta līdz 7. maijam iecirkni var mainīt.  Reģistrēties balsošanai citā iecirknī būs iespējams divos veidos:

  1. tiešsaistē – izmantojot iecirkņa maiņas e-pakalpojumu;
  2. klātienē – piesakot iecirkņa maiņu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē: Aizputes novada domē, Klientu apkalpošanas centrā pie pašvaldības sekretāres, kur var griezties arī Lažas pagasta iedzīvotāji.

Aizputes pagasta pārvaldē pie pārvaldes sekretāres;
Cīravas pgasta pārvaldē pie pārvaldes sekretāres;
Kalvenes pagasta pārvaldē pie pārvaldes sekretāres;
Kazdangas pagasta pārvaldē pie pārvaldes sekretāres.

Darbs vēlēšanu iecirknī

Vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanās Aizputes novadā tiek noteikta no š.g. 18. marta līdz 5. aprīlim.

Pieteikumu veidlapa. Pieteikumi jāiesniedz Aizputes novada vēlēšanu komisijas sekretārei Kristīnei Ungerei, Aizputes novada domē, 2.st., 14. kabinetā.

Sīkāk par prasībām vēlēšanu komisiju iecirkņu kandidātiem varat uzzināt www.cvk.lv

Aizputes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inga Zērande

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads