Tautas Lietišķās mākslas studijas “Kursa” 60 gadu jubilejas izstāde “Rakstu līkloči”
Otrdiena, 12 marts 2019 11:25

No 6. marta Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija "Kursa" 60 gadu jubilejas izstāde "Rakstu līkloči".

Pirms 60 gadiem mākslinieces Ernas Ošeles vadībā tika dibināts rokdarbu pulciņš, kurā dalībnieces sāka strādāt ar izšūšanas darbiem. Ilgus gadus Erna Ošele bija arī studijas vadīja. Gadu gaitā pulciņš pārtapis par vienu no lielākajām mākslas studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām. No studijas dibināšanas dienas līdz šodienai čaklo rokdarbnieču pulkā vēl joprojām darbojas divas dalībnieces – Alma Pirkule un Vilma Otrupe.

Izstādē ar darbiem piedalās 34 meistari, parādot gan pēdējos gados tapušos, gan pavisam jaunus darbus. Izstādes vizuālo iekārtojumu izstrādājuši mākslinieki Iveta un Reinis Kuncīši, bet izstādes iekārtošanu muzejā palīdzēja veikt Edmunds Rubenis. Izstādē skatāmi gan etnogrāfiski, gan mūsdienu tehnikās un materiālos veidoti darinājumi. Aplūkojami arī speciāli pagājušā gada Dziesmu un deju svētku izstādei darinātie darbi.

Tā kā studija regulāri piedalās republikas pašdarināto tērpu skatē "Radošais nemiers", tad arī šajā izstādē ir grupa darbu ar tērpiem. Vēl skatītāji var novērtēt dažādas segas, lakatus, cimdus, dzintara rotas, pinumus, keramiku.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija Kursa" dalībnieces caur šo izstādi vēlas apmeklētājiem radīt prieku un ierosmi darboties pašiem.

Studijas "Kursa" meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī ārvalstīs kā Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs un citu kontinentu zemēs – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Izstāde apskatāma līdz 8. aprīlim

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads