Vācijas emeritētā luterāņu Superintendanta Klausa Lofta sveiciena vārdi pēc apbalvojuma saņemšanas 2018.gada 18.novembrī Aizputes sporta centrā.
Pirmdiena, 03 decembris 2018 09:24

 Klauss Lofts 2018.gada 18.novembrī pateicas par viņam doto iespēju jau vairākus gadus redzēt pārliecinošo Aizputes novada latviskās sabiedrības veidošanos. Viņa draugi, kā arī sakari ar labdarības fondiem devuši iespēju jau 61 reizi viesoties Aizputes novadā, un ne ar tukšām rokām.

Šodien, Latvijas valsts dibināšanas 100.gadadienā, Klauss Lofts piemin arī vēsturisko pamatojumu savai mīlestībai pret Aizputes novadu. Iebraucot Aizputē no Liepājas puses, viņš vienmēr priecājas, ka no pirmā pakalna viņu sveicina pils un no otrā pakalna– Jāņa baznīca. Tad seko trešais pakalns ar spēcīgu atgādinājumu sirdsapziņai un piemiņai: reiz te bija ebreju sinagoga, un arī šodien tā ir vieta, kas cilvēkiem sniedz kultūras iespējas. Šie trīs arhitektūras pieminekļi, kas pārcietuši arī Hitlera–Staļina pakta sekas, ir atgādinājums no Latvijas vēstures, kurš uzskatāmi parāda pamatus plaukstošai Latvijas valsts nākotnei.

Pils simbolizē Latvijas valsts pienākumu rūpēties par pamatkārtību, kas balstās uz Eiropas demokrātiskajiem pamatiem. Baznīca atgādina par cilvēkmīlestību, rūpēm par savu tuvāko, kā arī par tādu ētiku, kas vārdos un darbos saudzē Dieva radīto pasauli. Un bijusī sinagoga neapklusināmi mudina uz savstarpēju iecietību, tā aicina atbalstīt daudzveidību kultūrā, reliģijā un politikā.

Šo trīs pamatvērtību dēļ K. Lofts, kurš jau stāv uz sava mūža 80.gada sliekšņa, ir kļuvis par tādu kā slēpto Aizputes novada pilsoni; un tas viss sākās 2004. gadā, kad Arnolds fon Hiršheits viņu uzrunāja ar vārdiem: “Tev steigšus jābrauc uz Aizputi, jo te ir pasaules centrs.”

No vācu valodas tulkoja Artūrs Hansons

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads