Aizputes novada velobrauciens “Pretī Latvijas simtgadei”
Otrdiena, 18 septembris 2018 16:19

Ar kuplu dalībnieku skaitu un pozitīvām emocijām risinājās Aizputes novada Skolēnu Jaunrades centra organizētais velobrauciens.

Trases pirmā daļa bija organizēta pa Aizputes ielā, kuras ir uzlabotas un labiekārtotas pēdējo gadu laikā. Tālāk velobrauciens turpinājās pa šogad restaurēto Kalvenes šoseju līdz 9. kilometram, tad braucēju kolonna novirzījās zemes ceļu uz “Elderiem”. Šeit velobraucējiem tika sarūpēts pirmais pārsteigums. Neliela atpūta ar muzikantiem no Lažas skolas. Estētisks baudījums un dalībnieki turpina ceļu pa pauguraino Aizputes novadu. Pēc 20km smagā ceļa veikšanas velobraucēji sasniedz Aizputes saieta nama laukumu, kur mūzikas skaņām skanot, dalībniekus sagaida pagasta pārvaldes vadītājs Andris Petrovskis, kultūras vadītāja Sanda Zālīte, saimnieces un garda zupa. Šeit bija pārsteigums šo rindu autoram – tika uzticēts iestādīt skabārdi pie Aizputes saieta nama.

Pēdējais etaps 3km garumā pa veloceliņu līdz galapunktam – Skolēnu Jaunrades centram Skolas ielā 1. Atkal pārsteigums – skaistu koncertu sniedz tautas muzikantu kapella “Kramiņš” no Tukuma. Pēc tam nelielu koncertu sniedz vokāli instrumentāla grupa skolotājas Vinetas Snipkes vadībā un mazās dziedātājas skolotājas Ērikas Tiļugas vadībā.

Skanot pasākuma pēdējiem muzikālajiem akordiem “līgums ar Brici” ir beidzies un sākas pamatīgas lietusgāzes.  

Brauciens izdevās tāpēc vien, ka neskatoties uz vienlaikus dažādiem citiem pasākumiem, dalību ņēma 78 “velomīļi”, viskuplāk pārstāvēti bija Sporta skolas ložu šāvēji.

Tik pat kā neviens dalībnieks nebija no Aizputes novada skolām, izņemot dažus dalībniekus no Aizputes vidusskolas un draudzīgo kolektīvu no Lažas skolas. Iestāžu vadītāji, līdz nākošajām šāda veida pasākumam nu laiks pārdomām.

Pateicību, pirmkārt, pelnījuši pasākuma dalībnieki –“velomīļi”. Par palīdzību velobrauciena organizēšanā un atbalstīšanā pateicība Aizputes novada domei, Valsts ceļa policijai, Pašvaldības policijai, Aizputes novada skolēnu Jaunrades centra kolektīvam, Aizputes pagasta kolektīvam, Aizputes vidusskolas saimniekam, Lažas intenātpamatskolas muzikālajiem izpildītājiem, Ideju mājas saimniecei Ancei, medicīnas darbiniecei Ilvai, Aizputes RE TV, Sportas skolas trenerē Ilzei un Lailai.

No velobrauciena paša sākuma līdz beigām strādāja Aizputes reģionālā televīzija. Skatieties pārraides RE TV 22.septembrī plkst. 12.00, 25.septembrī plkst. 15.00, 27.sepembrī plkst. 22.30.

J.O. Šalms

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads