Aizputes novada dome izsludina Projektu konkursu Aizputes novada biedrībām un nodibinājumiem, kura ietvaros var saņemt pašvaldības atbalstu dažādu aktivitāšu veikšanai.

Projekta mērķis: Sabiedriski nozīmīgs, oriģināls projekts Aizputes novadā. Veicinot iedzīvotāju informētību, izglītošanu un līdzdalību aktuālu novada problēmu risināšanā, sekmējot dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2019.gada 4.marta līdz 2019.gada 5.aprīlim.

Lasīt tālāk ...
Bezmaksas apmācības par Universālo dizainu un informācijas pieejamību
Pirmdiena, 13 augusts 2018 15:00

Kurzemes plānošanas reģions, projekta "Saredzi citādāk" LLI-212 ietvaros, rīko apmācības speciālistiem un uzaicina sociālo pakalpojumu sniedzējus, īpaši valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus piedalīties divu dienu mācībās „Vides pielāgošana saskaņā ar universālo dizainu cilvēkiem ar redzes traucējumiem" un "Informācijas un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem"  š.g. 14. un 15. augustā Aizputē, Katoļu ielā 5 (Ideju mājā).

Pirmās dienas apmācību saturs paredz apgūt zināšanas un prasmes par aktuāliem vides pieejamības jautājumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem, sniedz sistemātisku pārskatu par vides, pakalpojumu, produktu un informācijas pieejamību kā vienlīdzīgu iespēju respektēšanu ikvienam sabiedrības loceklim. Apmācību programma rosinās izprast universālā dizaina būtību un tā 7 principus, atbilstošus normatīvos aktus, ārējās un iekšējās vides iekārtošanas ieteikumus atbilstoši vides pieejamības vadlīnijām. Piedāvās iespēju piedalīties mācību ekskursijās, lai izvērtētu ārējās un iekšējās vides pieejamību. Diskusijas un labās prakses piemēri mudinās veidot veiksmīgu komunikāciju starp pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Otrajā dienā aktualizēs vājredzīgu un neredzīgu cilvēku vajadzības pēc informācijas un pakalpojumu pieejamības. Veicinās izpratni par cilvēku ar redzes traucējumiem informācijas ieguves veidiem un iespējām, kā arī sniegs zināšanas par informācijas pieejamības veidiem – dažādiem veidiem pilsētvidē un iekšējā vidē, interneta pieejamību, tiflotehnikas veidiem u.c.

Kursus vadīs Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un lektora asistente Daiga Skudra.

Tehniska informācija par apmācībām:

• Datumi: 2018.gada 14. un 15.augusts (divas dienas)
  • Laiki: 14.augusts no 9.45 līdz 16:45/ 15. augusts no 10.00 līdz 16:45
  • Vieta: "Ideju māja", Katoļu iela 5, Aizpute.

Dalība apmācībās ir bez maksas. Apmācībās tiks nodrošināta ēdināšana.

Ja nepieciešama nakšņošana, tā var tikt nodrošināta, vietu skaits ierobežots, lūgums pieteikties naktsmājām laicīgi.

Pieteikšanās rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu   līdz 2018. gada 10.augusta plkst. 14.00.

Neskaidrību un jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar projekta vadītāju Lauru Pakuli-Krūči pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.