Aizputes novadpētniecības muzejā apskatāmas divas Roberta Kulpes privātkolekcijas
Piektdiena, 13 jūlijs 2018 13:28

IMG 3013No 11. jūlija Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāmas divas eks-aizputnieka Roberta Kulpes privātkolekcijas "Ieskats Dziesmu svētku vēsturē" un "Nauda Latvijā un pasaulē". Aicinām apskatīt interesantās kolekcijas!

Kā atzīst kolekcionārs R. Kulpe, viņa bērnības un arī liela daļa jaunības atmiņu saistītas ar Aizputi, ar peldēšanos Tebrā, ar ballēm Misiņkalnā un pirmajiem randiņiem mēnesgaismā. Viņa mamma Olga Kulpe bija šuvēja un visus Padomju gadus Aizputē strādāja šūšanas darbnīcā, savukārt tēvs- Žanis Kulpe strādāja gan par skroderi, gan ugunsdzēsēju. Savukārt viņš pats apguvis galdnieka profesiju un ilgus gadus strādājis par meistaru Rīgas 17.profesionāli tehniskajā mākslas vidusskolā.

Mīlestība viņu aizveda uz Ikšķili, kur uzbūvēta ģimenes māja un izaudzināti divi bērni.

Abiem ar sievu viņam bija kopīgs vaļasprieks – dziedāšana Ikšķiles jauktajā korī, tāpēc kopā ar kori piedalījies gan lielajos Dziesmu svētkos, gan mazākos koru pasākumos. Sākotnēji nozīmīšu kolekciju veidoja tikai atmiņas- mazas nozīmītes veidolā no tiem svētkiem, kuros viņš bija piedalījies pats, taču pakāpeniski, pieaugot interesei, kolekcija gadu laikā ir papildinājusies un šobrīd tajā ir vairāk nekā 400 Dziesmu svētku eksponātu, turklāt, ne tikai no vispārējiem Dziesmu svētkiem, bet arī no skolu jaunatnes, studentu, pilsētu, novadu, atsevišķu koru, „mazo" dziesmu svētku un ārzemēs dzīvojošo tautiešu organizēto Dziesmu svētkiem: nozīmītes, programmiņas, ieejas biļetes, dziesmu grāmatas, un cita atribūtika. Izstādi papildinās arī tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu un deju svētku koncertu, spītējot saulei un lietum.

Savukārt interese par dažādu valstu naudu viņam radusies jau ļoti sen. Sevišķi uzmanību piesaistīja interesantas, savdabīgas monētas un naudas zīmes no senseniem laikiem vai svešzemju valstīm. Pakāpeniski kolekcija izveidojusies tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Kolekciju veido banknotes un monētas no Latvijas,Eiropas,Āzijas,Āfrikas,Ziemeļamerikas,Dienvidamerikas,Austrālijas un Okeānijas.

Šobrīd abas privātkolekcijas kļuvušas par ceļojošajām izstādēm, kas pabijušas jau daudzviet Latvijā. Tāpēc Roberts Kulpe no sirds priecājas, ka tās varēs aplūkot arī viņa bērnības pilsētas Aizputes iedzīvotāji un viesi.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads