Svētku rotas - vainagu pīšanas meistarklase
Otrdiena, 05 jūnijs 2018 16:30

 Jāņu nakti nepazinu,
Kura sieva, kura meita:
I sievàm(i), i meitàm(i)
Zaļš ozola vainadziņš.

Vēlies uzzināt kāda ir vainagu smboliskā nozīme?

Vēlies uzzināt kā sapīt visstiprāko vainagu?

Aicinām tieši Tevi šai stiprajā Saulgriežu laikā - 20. jūnijā plkst. 18.00 novadpētniecības muzeja mājvietā Aizputes Pilsmuižas pagalmā uzzināt ko jaunu par un ap Līgo vainagiem, kā arī pašam izmēģināt dažādas vainagu pīšanas tehnikas.

Vasaras Saulgrieži nav iedomājami bez zāļu vainagiem, kas vīti gan no ozoliem, gan no trejdeviņām zālītēm. Vaings ir kā aplis, kas simbolizē sauli. Un tieši vasaras Saulgriežos mēs jau izsenis godinām sauli, šo laiku, kad dabā saules un gaismas ir visvairāk, ar Saulgriežu ugunskuriem papildinot nepārtrauktu gaismas ritējumu. Tikai vienu nakti gadā ir iespējams izbaudīt šo īpašo maģiju, kuru varam saņemt no dabas, ko izstaro augi, kas iepīti svētku rotā- vainagā.  

Gaidīsim Tevi Aizputē, Skolas ielā 1 , lietus gadījumā aicināsim muzeja Saimes istabā. Ņem līdzi ziedus, pļavas puķes un smilgas vainagu pīšanai, plediņu uz kā sēdēt, labu omu un labāko draugu kompānijai.

Pār pļaviņu pāriedama,
Pļavas dziesmu nodziedāju,
Man piebira pilnas kurpes,
Zilu ziedu zelta rasas.

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads