OpenStreetMap kartēšana Aizputē
Otrdiena, 29 maijs 2018 11:50

Vasaras sākumā, 9.jūnijā, Aizputē notiks nebijis pasākums – kartes zīmēšana jeb kartēšana. Visi, kuriem patīk un interesē kartes, karšu zīmēšana, Aizpute, jaunās tehnoloģijas vai vienkārši ir ziņkārīgi, aicināti 9.jūnijā plkst. 10:00 pulcēties Ideju Mājā, Katoļu ielā 5, lai iepazītos ar OpenStreetMap, tās sniegtajām iespējām ikdienā un to, kā mēs katrs varam iesaistīties Aizputes iezīmēšanā šajā kartē.

Kas ir OpenStreetMap?

OpenStreetMap karte un dati bezmaksas ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot visdažādākajiem mērķiem. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt, iezīmējot jaunus ceļus, ēkas, apskates objektus, pakalpojumu sniegšanas vietas papildinot ar darba laikiem, kontaktinformāciju. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand.

OpenStreetMap ir attīstījies un šobrīd ir vislabākā atvērtā ģeogrāfisko datu kopa pasaulē. 2004. gadā Aizpute OSM datos nebija, bet ar laiku ir attēlotas būtiskākās ielas un vietas. Tomēr vēl ir tik daudz lietu, ar ko Aizpute var lepoties, bet kas kartē vēl nav iekļautas.

Kā notiek karšu zīmēšana?

Karšu zīmēšana patiesībā ir ļoti vienkārša. OSM kartēšanas pasākumā būs iespēja gan radīt karti, gan doties kopīgā pastaigā pa Aizputi. Mēs precizēsim Aizputes un apkārtnes adreses, ēkas, ielas un objektus – un papildināsim informāciju OpenStreetMap. Viss, kas nepieciešams, ir uzlādēts mobilais telefons ar GPS un fotografēšanas funkciju. Tomēr, ja nav šāds telefons, OpenStreetMap karti var papildināt arī bez telefona palīdzības.

Brīnišķīga iespēja ikvienam

Īpaši aicinām iesaistīties:

  • Aizputes aktīvistus, kas zina par īpašajām Aizputes vērtībām un ir gatava karšu zīmētājus līdz tām aizvest
  • Tūrisma objektu īpašniekus un pārvaldītājus
  • Uzņēmumu pārstāvjus – iezīmē savu uzņēmumu kartē (veikalu, kafejnīcu, sporta klubu u.c.)
  • Skolēnus, kas vēlas darīt ko patiesi interesantu un pilnveidot savas zināšanas
  • Studentus, kuriem dati nepieciešami studiju/biznesa izstrādes procesā

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads