Aptaujas anketa par stēlu novietošanu Aizputē

Aizputes novada dome 30.05.2018 Domes sēdē ir atbalstījusi Jaunsardzes un informācijas centra nodomu uzstādīt piemiņas zīmi ar Aizputes novada teritoriju saistītajiem Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.

Aicinām nobalsot par vienu no divām izvēlētajām stēlu novietošanas vietām. Aptaujā Jūs varat izteikt viedokli arī par citu piemērotāko vietu stēlu novietošanai.

Anketu var aizpildīt tiešsaistē (aptauja atrodama šeit: aptaujas anketa vai klātienē SIA “Aizputes nami” (pie kases) Atmodas ielā 31.

Lasīt tālāk ...
Pasākums visu vecuma grupu iedzīvotājiem fizisko aktivitāšu veicināšanai un paaudžu saliedētībai Aizputē
Ceturtdiena, 24 maijs 2018 13:25

Šajā un nākošajā gadā līdz 2019. gada septembrim Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” organizē "Pasākumus visu vecuma grupu iedzīvotājiem fizisko aktivitāšu veicināšanai un paaudžu saliedētībai ESF projekta "Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās" ietvaros.

Pasākuma mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un nodarbošanos ar fiziskajām aktivitātēm ikdienā, popularizējot aktīvo atpūtu kā veselību stiprinošu un relaksējošu nodarbi visām iedzīvotāju vecuma grupām. Parādīt vietējiem novada iedzīvotājiem, ka ar saviem tuviniekiem, ģimeni, draugiem u.c. domubiedriem, kopīgi pavadītais laiks, esot fiziski aktīviem, ne tikai palīdz saglabāt savu un iesaistīto cilvēku veselību un motivāciju turpināt fiziskās aktivitātes, bet arī palīdz stiprināt sociālo kontaktu tīklu, uzlabot savstarpējās attiecības un veicināt dažādu paaudžu saliedētību.

Pasākumu ietvaros iedzīvotāji veidos kopējas komandas, katra sastāvēs no trim dažādu paaudžu dalībniekiem: bērniem(līdz 18 gadu vecumam), pieaugušajiem(no 18-54 gadu vecumam), senioriem(no 54 gadu vecuma) un, veicot pārgājiena maršrutu savu novadu teritorijās, iegūs zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un iepazīs novadu materiālo un nemateriālo kultūrmantojumu. Maršruti būs aptuveni 4 km gari un to laikā komandas 4 dažādos kontrolpunktos atbildēs uz jautājumiem un izpildīs dažādus uzdevumus, lai parādītu savas zināšanas, fiziskās spējas un komandu saliedētības līmeni. Maršruta ietvaros komandas arī meklēs dažādus atslēgas vārdus, lai radītu jaunu leģendu par savu novadu.

Pēc maršruta veikšanas dalībnieki kopā pagatavos novadam raksturīgu ēdienu, kā arī dalīsies iespaidos par pasākumu un vērtēs radītās leģendas. Kopējais paredzamais pasākuma ilgums būs līdz 4 stundām.

Pasākumi tiek finansēti Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) ietvaros.