Latvijas ainavas Latvijas simtgade ērģeļu balsīs
Piektdiena, 13 aprīlis 2018 08:29

1 Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki sadarbībā ar VKKF piedāvā latviešu ērģeļmūzikas 11 koncertu ciklu ‘’Latvijas simtgade ērģeļu balsīs’’. Cikla otrā programma ‘’Latvijas ainavas’’ izskanēs arī Aizputē – piektdien, 4.maijā 13.00 Aizputes Sv.Jāņa ev.lut baznīcā. Koncertā muzicēs Rīgas Anglikāņu baznīcas ērģelniece, Lielās mūzikas balvas laureāte Kristīne Adamaite un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistars, čellists Ēriks Kiršvelds.

Latvijas ainava ir daba un cilvēki; mūsu domas un mūsu darbi; mūsu dvēseles un mūsu attiecības ar Dievu. Mūzika, kas izdzīvo Latviju, raisa asociācijas, attēlo un lūdzas. Koncertprogrammā iekļauta dažāda latviešu komponistu mūzika, dažādi rokraksti un līdz ar to arī daudzveidīgs Latvijas redzējums.

Pārsvarā garīgo mūziku rakstošais latviešu komponists Riharda Dubra savos skaņdarbos ‘’Mūžīgo pakalnu ilgošanās’’ un ‘’Lux confesionis’’ uzbur savā mūzikā dziļi emocionālu un garīgu pārdzīvojumu. Tas ir skats uz augšu, ar cerību un smeldzi vienuviet. Blakus tam Romualda Jermaka ‘’Aglona’’ vai Marģera Zariņa muzikāli stilizēts ‘’Lestenes rožukoks’’. Ata Stepiņa grandiozais korālis vai Jāzepa Mediņa ‘’Romance’’. Latgales ainavas čella skaņās uzbur Jāņa Ivanova brīnišķais ‘’Adagio’’ , bet Daugavpilī dzimušā Andreja Selicka ‘’Šūpļa dziesma’’ atgādina bērnību.

Tāda ir Latvija un tādi esam mēs.

Pārstaigāt dzimto zemi.
Sadzirdēt mežus un smilgas.
Saredzēt pakalnus, laukus un jūru.
Ilgoties, lūgties pēc mūžīgās gaismas.
Nodziedāt šūpuļdziesmu.
------------------------------
Pārstaigāt dzimto zemi. No Aglonas līdz Lestenei. No Aizputes līdz Rīgai
                                                                          /Kristīne Adamaite/

Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā gribam atgādināt cik bagāta ir viena no Latvijas kultūrvēstures šķautnēm – ērģelnieki, ērģeļmūzika un mūsu izcilie vēsturiskie instrumenti. Radoša neatlaidība ir mūsu piepildījums, ko arī mēs dāvinām Latvijai jubilejā!

Ieeja par ziedojumiem

Koncertu afiša Rīgā un Latvijas novados - no 4. maija līdz oktobrim

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads