Zviedru mākslinieces Hannas Sjobergas izstāde “Ūdens malā”
Trešdiena, 11 aprīlis 2018 14:06

 No 3. aprīļa līdz maija beigām Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, būs apskatāma zviedru mākslinieces Hannas Sjobergas (Hanna Sjöberg) organizēta foto izstāde “Ūdens malā”. Izstādē atspoguļots Baltijas jūras reģions laikā pēc Otrā Pasaules kara, kad kara seku dēļ visi izjuta “dzelzs priekšskara” klātbūtni. Kamēr dzelzs priekškara politiskais aspekts bija atšķirīgs Rietumu un Austrumu Baltijas jūras reģiona iedzīvotājiem, jūra abās pusēs tika uzskatīta par iztikas avotu un vasaras brīvdienu vietu.

Izstādē parādītas personīgās atmiņas – karte un fotogrāfijas no visām Baltijas jūras krasta apskalotajām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Polijas un Zviedrijas. Apvienojot visus atšķirīgos atmiņu slāņus, izstādes mēŗķis ir parādīt līdzības un atšķirības starp katru no deviņām valstīm, kuras 50 gadu garumā izjuta Baltijas jūras sadalīšanu, nostiprinot valstu identitātes sajūtu un savstarpējo komunikāciju starp tām.

Izstādi Latvijā organizē Starpnozaru mākslas grupa SERDE

Izstāde notiek “At the water's edge” projekta ietvaros un saņēmusi atbalstu no Baltijas jūras valstu padomes.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads