Biedrības «Kodols» projektam «Dabas skola Kazdangā» piešķirta Veicināšanas balva 2017.gada konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi”
Otrdiena, 27 marts 2018 13:46

 Veicināšanas balvu no Latvijas Pašvaldību savienības apvienības “Sabiedrība ar dvēseli” saņēma Kazdangas biedrības «Kodols» projekts «Dabas skola Kazdangā». Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” darbojas, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Katru gadu žūrija izvērtē un apbalvo labākos biedrību projektus, kas realizēti Latvijas novados ar pašvaldības līdzfinansējumu un kas dod ieguldījumu sabiedrībai un apkārtējai videi.Svinīgais noslēguma pasākums, kurā tikās aktīvās biedrības no visiem novadiem, šogad notika Ādažos.

Projekta «Dabas skola Kazdangā» mērķi: 1.Rosināt skolēnus iepazīt un izzināt Kazdangas dabu un kultūrvidi, veidot atbildīgu attieksmi pret dabu un veicināt aktīvu, drošu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu. 2.Veidot pilsoniski izglītotu, sabiedriski aktīvu un sociāli nodrošinātu sabiedrību, kas spēj veiksmīgi realizēt savu potenciālu.

Kazdangas pilī un parkā, pie Dzirnezera ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā no 2017.gada maija līdz septembrim norisinājās Dabas skolas nodarbības bērniem un jauniešiem - lekcijas, ekskursijas, dabas vērošana, t.sk. naktī, darbs ar mikroskopu, pētījumi dabā, koku mērīšana, spēles u.c.;

Sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra makšķerēšanas skolas skolotāju Guntu Riekstiņu notika makšķerēšanas sacensības. Pasākuma mērķis -popularizēt makšķerēšanas sportu kā aktīvu un veselīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju. Savukārt vides speciālists vadīja nodarbību par drošību uz ūdens, stāstīja par makšķerēšanu, mācīja apieties ar makšķerēšanas inventāru.

Realizētā projekta rezultātā tika piedāvāta iespēja novada iedzīvotājiem, kazdandzniekiem un viņu ģimenēm saturīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku, lai veicinātu ģimeņu saliedētību un izzinātu kultūrvidi. Tika iegādāti divi mikroskopi Dabas skolas nodarbībām.

Attīstības nodaļa

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads