Aizputes muzejs dod savu artavu Latvijas muzeju kopizstādei "Latvijas gadsimts"
Piektdiena, 08 decembris 2017 12:39

 Attēlā: no kreisās; izstādes veidošanas darba grupas vadītāja Irina Zeibārte,  LNVM direktors Arnis Radiņš, Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga, LNVM vēstures departamenta galvenā glabātāja Aija Jansone. (Foto Arnis Strazdiņš)Trešdien, 6. decembrī, divi izstādes veidošanas darba grupas izvēlētie Aizputes novadpētniecības muzeja eksponāti - Latvijas sarkanbaltsarkanie karogi - tika nodoti Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja speciālistiem kā deponējums vairāk kā 60 Latvijas muzeju kopizstādes "Latvijas gadsimts" iekārtošanai, kuru atklās 2018. gada 3. maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ekspozīcijas telpās Brīvības bulvārī 32 un izstāde būs apskatāma līdz 2021. gada 31. maijam.

Šie abi eksponāti kā Latvijas valstiskuma simboli ir ar nozīmīgu vēsturi: viens no tiem - Aizputes valdes ēkas karogs, kas tika noņemts padomju armijai Latvijā ienākot, aizceļojis uz Ameriku, tur rūpīgi glabāts un aizvadītā gadsimta astoņdesmito gadu vidū atkal atgriezies Aizputē, pateicoties Rodei Dubelzarei. Otrs karogs ir Aizputes Tautas frontes nodaļas uzdevumā aizputnieces Valdas Kļavas šūtais sarkanbaltsarkanais karogs, kas tika uzvilkts mastā kinoteātra "Avots" laukumā mītiņa "Atmodas stunda" laikā 1988. gada 16. novembrī.

Jolanta Berga Aizputes novadpētniecības muzeja-TIP vadītāja
 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads