Projekts „Kurzemes goda tērpi deju kolektīvam ”Kurzemnieks””
Ceturtdiena, 23 novembris 2017 14:08

 Septembrī ir noslēgusies biedrības “Aizputnieks” projekta „Kurzemes goda tērpi deju kolektīvam ”Kurzemnieks”” realizācija, kurā dejotājiem tika izgatavoti, etnogrāfiski pareizi, greznākie un bagātīgākie, 16 vīriešu un sieviešu Kurzemes goda tautas tērpu komplekti, apavu, jostu un saktu komplekti. Projekts tika realizēts Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) , Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam, apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu konkursa ietvaros. Projekta kopējās izmaksas 20,000 EUR, no kurām 18,000 EUR ir Lauku atbalsta dienesta piešķirtais atbalsts, 2000,00 EUR Aizputes novada pašvaldības līdzfinansējums. Tautastērpu izgatavošanu veica SIA “Muduri”, rotas izgatavoja rotkalis Andris Grebis, Andrejs Kazancevs izgatavoja deju apavus.

VPDK "Kurzemnieks" dejotāji ir lepni, ka kolektīva nosaukumā ir skaidri pateikta kolektīva piederība vēsturiskajam Kurzemes novadam. Priecājamies, ka Latvijas Valsts simtgadei veltītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, Aizputes novads ir svētku gājiena pirmie dalībnieki no Kurzemes novada. Nākamajā vasarā svētku gājienā ar lepnumu varēsim prezentēt Kurzemes goda tautastērpa bagātību un greznumu, kas ir īpaši raksturīga tikai Kurzemes novadam. Mums ir svarīga sava novada kultūras mantojuma saglabāšana un nodošana jaunajai paaudzei, savas tautas individualitāte, kas ir jāizceļ, jāparāda visiem, cik esam bagāti un stipri savu tradīciju saglabāšanā.  

Aicinām 26.novembrī pllkst.14.00 Aizputes KN uz biedrības “Aizputnieks” projekta „Kurzemes goda tērpi deju kolektīvam ”Kurzemnieks”” prezentāciju .

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads