Dejas izrāde "Vērpete” Aizputē
Otrdiena, 18 jūlijs 2017 15:09

 30. jūlijā 19.00 Aizputes pils pagalmā tiks rādīta jauno un talantīgo horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona izrāde „Vērpete”. Pēc iegūtās 2015./ 2016. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvas, „Vērpete” šovasar dodas viesizrādēs pa Latviju, piedaloties brīnišķīgam mūziķu sastāvam - Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra).

Latvieša Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona kopdarba pamatā ir tautas melodiju struktūras, kuru ritmiskais kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai. Kā dabā, kur vērojot stihiju, gandrīz fiziski var sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, kas ievelk ne tikai dejotājus, bet arī skatītājus.

“Viss, kas notiek apkārt, ir neapstādināma inerce. Skan dejotāju elpas, pret betona grīdu basas pēdas un bikšu staras. Es sajūtu sevī pacilātību, kas jaucas ar pastāvīgu satraukumu, tādu, kāds dabiski pārņem, atrodoties vērpetes vidū.” Kristiāna Šuksta, jest.lv

“Kopīgs ritms, rituāls, pievilkšanās un cīņa vienlaikus.” Maija Uzula-Petrovska, kroders.lv

Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties vienā no atzītākajām laikmetīgās dejas skolām, P.A.R.T.S. Briselē. Pēc Latvijas Kultūras Akadēmijas un P.A.R.T.S. absolvēšanas Krišjānis aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savos darbos viņš ir eksperimentējis ar latviešu rakstu un tautas melodiju kodu pārnešanu dejā, sadarbojies ar koklētāju Laimu Jansoni. Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Apguvis laikmetīgo deju P.A.R.T.S. skolā, Ēriks turpina strādāt Beļģijā, Zviedrijā un citur pasaulē kā dejotājs un pasniedzējs.

Mārtiņš Miļevskis ir perkusionists un komponists, viens no grupas “Astro'n'out” dalībniekiem, kas paralēli darbojas arī citos sastāvos un ir spēlējis kopā ar pūtēju orķestri “Rīga”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, folka grupu “Auļi” u.c. Kopā ar domu biedriem radījis mūziku filmām “Ručs un Norie” un “Lūgšana māja”. Rihards Lībietis pieder pie jaunās mūziķu paaudzes, spēlē ģitāru kopš 16 gadu vecuma, veidojis mūziku teātra un dejas izrādēm, uztājas ar savu grupu „RL Orchestra” un nesen laidis klajā koncertalbumu "Rihards Lībietis Orchestra – Live in Concert".

Ieeja izrādē bez maksas.

21. jūlijā izrāde viesosies Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, 12. un 13. augustā festivālā Sansusī Aknīstes pagastā un 13. augustā Bebrenē.

Viesizrādes rīko Latvijas Jaunā teātra institūts un tās ir daļa no starptautiskā projekta [DNA] programmas. Atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads