Īstais jauniešu teātra festivāls Aizputē
Ceturtdiena, 27 aprīlis 2017 15:01

 Pirmo reizi Aizputes teātra studija “Panda” un tās režisore Sandija Kalniņa sadarbībā ar Rīgas un Jelgavas jauniešu teātra studiju režisoriem Edgaru Niklasonu (Rīga) un Rihardu Svjatski (Jelgava) rīkos eksperimentālu jauniešu teātra festivālu Aizputē. Trīs dienu laikā būs iespēja redzēt piecas žanriski atšķirīgas izrādes, kuru dramaturģija tapusi ciešā sadarbībā ar pašiem jauniešiem un atspoguļo aktuālās norises un konfliktus mūsdienu sabiedrībā.

Paralēli izrādēm notiks arī meistarklases, kurās jaunieši attīstīs savas spējas performanču mākslā, grupās radīs dokumentālus stāstus, iedvesmojoties no Aizputes pilsētas vides, kā arī apgūs pamatus indiešu dejas teātra mākslā. Skatītājiem kopā ar teātru režisoriem būs iespēja analizēt redzētās izrādes un diskutēt par problēmām, kas skar jauniešu teātrus. Festivāla mērķis ir popularizēt bērnu un jaunatnes oriģināldramaturģiju, kā arī lauzt stereotipus par to, ko “drīkst” un ko “nedrīkst” uz skatuves darīt nepilngadīgs aktieris.

Festivāls tapis sadarabībā ar Aizputes kultūras namu, Aizputes bērnu un jauniešu teātra studiju "PANDA", Rīgas Teikas vidusskolu un Jelgavas Jauno teātri.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads