Konkurss „Latvijas Būvniecības Gada balva 2016”
Ceturtdiena, 09 marts 2017 09:03

 Konkursā „Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” Atzinību saņem Aizputes novada dome un restaurators Māris Gulbis par Kazdangas pils logu restaurāciju

Konkursa „Latvijas Būvniecības Gada balva” misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.

Latvijas 2016.gada labākās būves un būvnieki tika noskaidroti 12 nominācijās un sveikti svinīgajā ceremonijā, kas notika 2017.gada 6.martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī. Uz svinīgo pasākumu bija aicināti arī Kuldīgas restaurācijas centra restaurators Māris Gulbis un Aizputes novada domes pārstāvji.
Konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” nominācijā RESTAURĀCIJA Aizputes novada dome un restaurators Māris Gulbis saņēma Atzinību par Kazdangas pils logu restaurāciju.

Konkursam „Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” nominācijā “Restaurācija” Aizputes novada dome iesniedza pieteikumu par Kazdangas pils logu restaurāciju, pamatojoties uz restauratora mērķtiecīgu darbu vēsturiskās ēkas atjaunošanā, saglabājot autentiskās detaļas un izskatu: logu un balkona durvju vēsturisko metāla aizdari un mehānismus, būvgaldniecības izstrādājumus. Pils ir viena no spilgtākajām muižas kompleksa ēkām.

Lai varētu veikt Kazdangas pils zāles logu restaurāciju, Aizputes novada dome pēdējos 3 gados piesaistījusi 8 000 EUR no Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma, iesniedzot pieteikumus projektu konkursiem. Projektu mērķis ir Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa, klasicisma stilā celtās pils atjaunošana un saglabāšana, lai nodrošinātu turpmāku kultūras un izglītības procesu norisi un plašu pieejamību sabiedrībai. Tas veicina gan novada, reģiona kultūrvides saglabāšanu, gan kultūras un tūrisma attīstību.

Konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016”kopā bija iesniegti 88 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju tipoloģiju un aptverot visu Latviju, kā arī Zviedriju, Igauniju un Krieviju, kur Latvijas pilsoņi piedalījušies objektu tapšanā. Konkursam pieteiktas skolas un baznīcas, poligona infrastruktūra un pirts, betona un koka tilti, lielas sabiedriskas ēkas un privātmājas, daudzdzīvokļu ēkas un infrastruktūras risinājumi, sporta halles un cietums, lidostas terminālis un bērnudārzs, koka ēkas un publiskās ārtelpas objekti, ražotnes un muzeju ēkas, pils un slimnīca.

Konkursa žūrija no 88 pieteiktajiem objektiem 2. konkursa kārtai izvirzīja 39 objektus.

Konkursu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” un “Gada būvinženieris Latvijā 2016” svinīgajā gala ceremonijā piedalījās valsts institūciju, pašvaldību pārstāvji, diplomāti, uzņēmumu vadītāji, būvinženieri, arhitekti, nekustamo īpašumu projektu attīstītāji. Noslēguma ceremonija bija sapulcinājusi 450 cilvēku plašu auditoriju

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” GRAND PRIX saņēma Rīgas Doms, TEHNOLOĢIJU UN DIZAINA INOVĀCIJU BALVU – Ventspils lielais laukums un strūklaka “Fregate “Valzivs”.

Konkursa “Latvijas Būvniecība Gada balva 2016” žūrijā darbojas Agrita Lūse, publiciste, Mārtiņš Studers, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas pārstāvis, Ģirts Vīksne, projektētājs, Ērika Lešinska, mikroklimata speciāliste, Kristaps Ceplis, biedrības “Zaļās mājas” vadītājs, Ivars Geidāns, uzņēmējs, Leonards Dubkēvičs, būvuzraugs, Jānis Lejnieks, publicists, Jānis Dripe, arhitekts, Ģirts Šķupelis, projektētājs, Roberts Vecums-Veco, Latvijas Amatniecības kameras pārstāvis, Laura Lūse, VKPAI pārstāve, Ronalds Lūsis, Rīgas Doma atjaunošanas procesa vadītājs.

Konkurss „Latvijas Būvniecības Gada balva” notiek trešo reizi un ir žurnālu „Latvijas Būvniecība”un „Latvijas Architektūra” organizēts konkurss sadarbojoties Ekonomikas ministriju, VARAM, Rīgas domes Īpašuma departamentu, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, biedrību “Building Design and Construction Council” Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Latvijas Amatniecības kameru, biedrību “Zaļās mājas. Konkursu šogad atbalstījuši “Technonicoll”, “Pillar”, “Thermowhite”, “Peikko Latvija”, “Condair”. Konkursa devīze “Drošība”.

Visus konkursam pieteiktos objektus ir iespēja aplūkot izstādē Līvu laukumā Rīgā no 2017.gada 28.februāra līdz marta vidum.

Aizputes novada domes Attīstības nodaļa

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads