2019./2020.mācību gadā turpinās programma „Latvijas skolas soma”

skolas somas logo

Arī 2019./2020.mācību gadā turpinās programma „Latvijas skolas soma”, kurā piedalās visas Aizputes novada vispārizglītojošās dienas skolas. Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem iespēju klātienē izzināt un iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības. “Latvijas skolas somas” aktivitātes ir cieši saistītas ar skolā apgūstamo izglītības programmu un tajās ir jāpiedalās visiem skolēniem.

1.semestrī pavisam notika 31 pasākums. Skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas teātra izrādes “Polianna” un “Liepāja – Latvijas valsts galvaspilsēta”, Liepājas leļļu teātra izrādi “Kur zirgi?” un piedalīties radošajās aktivitātēs “Ciemos pie lellēm” un “Kad lelles atdzīvoties sāk”. Koncertzālē Lielais dzintars skolēni apmeklēja grupas DAGAMBA koncertu, koncertprogrammu “Vācieša un Ziedoņa dzeja mūzikā” un Raxtu Raxti koncertuzvedumu “Trīs labas lietas”, kā arī Kazdangas kultūras centrā noskatījās Goda teātra izrādi “Čomiņi”.

Dažādi mākslinieki, rakstnieki ar savām radošajām darbnīcām viesojās skolās, piemēram, Līga Reitere ar “Tradīciju stundu “Valodas bagātība”” un “Stāstniece skolā”, Ilga Reizniece un Iveta Mielava ar mūzikas nodarbībām “Tautas mūzikas instrumentu pasaule”, Laima un Katrīna Dimantes ar dziesmu programmu “Es nāku no mazas tautas”, Luīze Pastore vadīja radošās nodarbības “Uzrakstīt gleznu” un “Mākslas detektīvi”.

Skolēni apmeklēja izglītojošus pasākumus Alsungas novada muzejā “Ielūdz Suitu sievas”, Liepājas muzejā “Vai tu zini, kas ir Latvija?“ un ritma un skaņu muzikālo darbnīcu Nila Īles mūzikas studijā.

Vēl Aizputes vidusskolas skolēniem šajā semestrī papildus, apgūstot izglītības programmu, bija iespēja redzēt Latvijas kinematogrāfistu savienības apkopotās filmas “Kino visiem un visur Latvijā”.

“Latvijas skolas somas” piešķirtais finansējums, vidēji 7 EUR skolēnam semestrī, tiek izmantots kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu u.c.. izmaksas, kā arī izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, darbnīcu u.c. norišu izmaksām un tiek nodrošināta vismaz viena aktivitāte semestrī katram skolēnam.

Elita Malovka
izpilddirektore izglītības jomā

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads