Zināšanu viesulis strauji izplatās visā Latvijā - ātrums mērāms 32/4000*. 21. martā arī Aizputes vidusskolā!

Šogad atzīmējam 15 gadus kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, un jau piecus gadus mūsu valūta ir eiro. Lai stiprinātu piederības sajūtu Eiropai un atgādinātu par demokrātiskajām vērtībām, ko ikdienā baudām kā ES dalībvalsts pilsoņi, jau ceturto gadu Latvijas skolās norit zinātkāri un izpratni rosinošas, iedvesmojošas nodarbības gan pamatskolas, gan vidusskolas skolēniem. 2019. gadā izziņas nodarbības par Latviju Eiropā un pilsonisko līdzdalību notiks 32 Latvijas skolās un tajās piedalīsies vairāk nekā 4000 skolēnu.

21.martā Aizputes vidusskolā notiks pozitīvu emociju Eiropas spēle “Aizrautīgā Eiropa”, piedaloties multimāksliniekam Kasparam Blūmam-Blūmanim un Eiropas Kustības Latvijā prezidentam Andrim Gobiņam. Spēles atslēga: "Eiropas Savienība esi Tu pats! Esi radošs, esi zinošs, esi aktīvs! Domā, sapņo, esi!"

Eiropas ekspertu komanda šogad viesosies Vircavas vidusskolā, Jelgavas 2. pamatskolā, Aizputes vidusskolā, Ata Kronvalda Durbes pamatskolā, Rīgas 31. vidusskolā, Rīgas Kultūru vidusskolā, Auces vidusskolā, Augstkalnes vidusskolā, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā, Alsungas vidusskolā, Jēkabpils 3. vidusskolā, Krustpils pamatskolā, Salas vidusskolā, Varakļānu vidusskolā, Viļānu vidusskolā, Ludzas jauniešu klubā “Lietussargs”, Zilupes vidusskolā, Ciblas vidusskolā, Rīgas 40. vidusskolā, Rīgas Hanzas vidusskolā, Iļģuciema vidusskolā, Rīgas 34. vidusskolā, Jaunpiebalgas vidusskolā, Gulbenes 2. vidusskolā, Ilūkstes Raiņa vidusskolā, Daugavpils Vienības pamatskolā, Krāslavas Varavīksnes vidusskolā, Garkalnes Mākslas un vispārizglītojošā pamatskolā, Rīgas 93. vidusskolā, Valmieras 5. vidusskolā, Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā, Pumpuru vidusskolā un Rojas vidusskolā.

Iegūtās zināšanas skolēniem noderēs gan ikdienā, gan gatavojoties Eiropas eksāmenam, kas jau tradicionāli notiks Eiropas dienā, 9. maijā, no plkst. 8:00 - 21:00, tiešsaistē mājaslapā www.esmaja.lv. Eiropas eksāmens ir aizraujošs un interesants tests, kurā ikviens interesents – gan skolēni, gan pieaugušie var pārbaudīt savas zināšanas par Eiropu un saņemt arī vērtīgas balvas un Apliecinājumu par dalību eksāmenā.


2018. gadā Eiropas eksāmenā piedalījās 16 643 dalībnieki, 280 no tiem ieguva maksimālo punktu skaitu! Visaktīvākie Eiropas eksāmena kārtotāji Latvijā katru gadu ir 7.-9. klases skolēni. Šajā vecuma grupā eksāmenu 2018. gadā nokārtoja 6215 dalībnieki.

Projekts norit ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu. Projektu īsteno biedrība Eiropas Kustība Latvijā.

Informāciju sagatavoja: Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre, 22144144

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads