Ēnu diena -2019 Aizputes novada vispārējās izglītības iestādēs.

 Aizputes vidusskolas mazie ēnotāji aptiekā- "Mana aptieka"

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Visas Aizputes novada skolas piedalījās ēnu dienā. No Aizputes vidusskolas ēnot devās vairāk kā 100 ēnotāji. Jaunieši apmeklēja dažādus uzņēmumus un iestādes Aizputē, Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī un Rīgā. Aizputē visapmeklētākā bija pirmskolas izglītības iestāde ,,Pasaciņa” un Aizputes pašvaldības policija. Vēl skolēni iepazinās ar tirdzniecības darbinieku, skaistum kopšanas nozares, veselības nozares, pārtikas nozares un autoservisu darbinieku profesijām. Apmeklēja arī dažādas izglītības iestādes-Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolu, Aizputes mākslas skolu, Kuldīgas centra vidusskolu. Jaunieši iepazinās ar darbu Ideju mājā, Aizputes novada domē, Latvijas pasta Aizputes nodaļā. Skolēni apmeklēja arī daudzus individuālos uzņēmumus.1.a klases skolēni kopīgi iepazinās ar farmaceita profesiju apmeklējot Māras aptieku ,bet 2.a un 3.b klasē viesojās bērnu vecāki , lai pastāstītu par fizioterapeita un loģistikas ekspeditora profesijām. Divi vidusskolas jaunieši apmeklēja Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju Rīgā, jo vēlas savu nākotni saistīt ar darbu Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Aizputes pagasta pamatskolā- 40 ēnotāji .Visaktīvākie bija 7.,8.,9. klases skolēni. Daudzi jauniešu bija pieteikušies ēnot Aizputes kafejnīcās- tirdzniecības centra TOP kafejnīcā, kafejnīcās-,,Ostērija’’, ,,Piparmētra’’un ,,Kāpenieki.” Interesantākās profesijas bija nekustamā īpašuma apsaimniekotājs un pat kinologa profesija. 3. klases skolēni kopīgi apmeklēja Aizputes pagasta pārvaldi un iepazinās ar bibliotekāra, sekretāra un grāmatveža profesijām. Klases stundās un sociālās zinības stundās skolēni sagatavoja prezentāciju par ēnu dienu.

Māteru Jura Kazdangas pamatskolā ēnot devās visi 5. - 9.klašu skolēni un ēnoja visdažādāko profesiju pārstāvjus. Plaši tika apmeklētas zemnieku saimniecības, pārtikas ražošanas un ēdināšanas uzņēmumi, skolas, bibliotēkas, skaistumkopšanas speciālisti. Skolēni ne tikai devās ēnot savā pagasta , bet arī devās tālāk uz Aizputi, Liepāju, Saldu, Skrundu, Kuldīgu un Rīgu.

1. - 4.klašu skolēni viesojās vecāku darba vietās. Pie skolā palikušajiem skolēniem viesojās Kazdangas Tūrisma informācijas centra vadītāja Kristīne Vītola.

Kalvenes pamatskolas 9.klases skolnieks Gusts Roģis devās uz Liepāju, kur ēnoja ūdenslīdēju profesiju. Bet 5.- 9.klašu skolēniem par savām profesijām stāstīja Kalvenes pamatskolas absolvente, veikala “Top” vadītāja Mairita Vilsone un Kalvenes pamatskolas ēdnīcas pavāre Dagrita Medisa. Skolēni uzzināja, kādi darba pienākumi ir veikala vadītājam un pārdevējiem, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešamas, lai strādātu veikalā.

Skolas pavāre skolēniem pastāstīja par skolu, kurā ieguva pavāra profesiju, par savām profesionālām gaitām dažādos ēdināšanas uzņēmumos un par sava

darba specifiku pašlaik – Kalvenes pamatskolā. Pavāre bija sagatavojusi gardumus, ar kuriem cienāja skolēnus.

Dzērves pamatskolas skolēni ir aktīvi ēnotāji katru gadu. Arī šogad vairāk kā 30 skolēnu devās uz dažādām iestādēm. Vispieprasītākās profesijas ēnotāju vidū bija bērnu dārzā “Pīlādzītis”, Vitalitātes akadēmijā fitnesa trenera profesija, galdnieka un automehāniķa profesijas tehnikumos Cīravā un Liepājā, pavāra, bibliotekāra, grāmatveža, ceļa apkopes tehnikas un citas profesijas.

5.klases skolēni Liepājā apmeklēja Olimpisko centru, kurā kultūras daļas vadītājs K. Embrekts pastāstīja par savu profesiju. Skolēni uzzināja, ka minētās profesijas plusi ir tikšanās ar slaveniem cilvēkiem un ka tā ir radoša profesija, bet pie mīnusiem – nenormēts darba laiks. Ēnu dienas turpinājumā 5.klases skolēni devās uz uzņēmumu ,,VIA-S houses”, kur iepazinās ar moduļu māju ražotnē iesaistītajām profesijām. Paldies klases audzinātājai V. Valdmanei par izrādīto iniciatīvu, aizvedot savus skolēnus uz minētajām iestādēm.

Paldies visiem ēnu devējiem par skolēniem sniegto iespēju izzināt dažādu profesiju ikdienu!

Informāciju apkopoja Aizputes novada Pedagogs karjeras konsultants Vineta Bardanovska

 Aizputes vidusskolas mazie ēnotāji Aizputes mākslas skolā

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads