6. netradicionālās mākslas konkurss

17. oktobrī Aizputes vidusskolā jau 6. gadu pulcējās 5. – 9. klašu skolēni un skolotāji no Aizputes un Durbes novadu skolām, lai piedalītos kārtējā netradicionālās mākslas konkursā. Šī gada tēma - „Laiks tējai?”, jo pasākums tika veltīts karstajiem dzērieniem tējai un kafijai, kuri ne tikai sniedz baudu garšas kārpiņām, bet kalpo arī kā izejmateriāls mākslas darbu radīšanai. Pasākuma mērķis bija rosināt skolēnos izdomu, iztēli, dot iespēju darboties kopā, satikt domubiedrus, parādīt savas idejas un labi pavadīt laiku.

Šogad piedalījās 33 bērni, kuri darbojās četrās jomās. Daļa skolēnu, izmantojot tēju vai kafiju kā krāsvielu, iesaistījās gleznu radīšanā. Savukārt citi skolēni batikoja audumus dažādās tējas ( pelašķu, bērzu lapu u.c.), lai redzētu, kas interesants var sanākt no tāda krāsu materiāla. Pēc tam šos batikotos darbus var izmantot smaržu spilventiņu gatavošanā. Vēl daļa meiteņu mājturības kabineta virtuvē cepa smilšu un plaucētās mīklas cepumus un tos radoši izdekorēja, tā radot neatņemamu piedevu tējas un kafijas malkošanai. Savukārt zēni gatavoja paplātes un krūzīšu paliktnīšus tējas galda klāšanas vajadzībām.

Tikmēr skolotāji radīja pasākumā tējas laika atmosfēru, kas raksturīga angļu sabiedrībai, ar īpašiem tērpiem, aksesuāriem, galda noformējumu un kultūru.

Pasākumu spilgtināja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pasniedzēju un audzēkņu stāstījums ar priekšnesumu par tējas un kafijas lietošanas tradīcijām un kultūru. Pēc lekcijas tika gatavota tēja angļu stilā, kuru varēja degustēt visi klātesošie.

Konkursa noslēgumā skolēnu paveiktos darbus izstādīja nelielā izstādē. Jebkurš pasākuma dalībnieks varēja novērtēt rezultātu, vienlaikus baudot gardos cepumus un piedzerot tēju. Katrs skolēns saņēma atbilstošu nomināciju un skaistu piemiņas dāvanu, kuru sarūpēt palīdzēja Aizputes pilsētas dome un SIA “Aizputes ceļinieks” darbinieki. Paldies sponsoriem, mākslu un mājturības skolotājiem un visiem, kuri ar prieku palīdzēja, lai svētki atkal izdotos!

Aizputes pagasta vizuālās mākslas skolotāja Anda Liparte un mājturības un tehnoloģiju skolotāja Dace Jansone

Bilžu Galerija - 6. netradicionālās mākslas konkurss

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads