Latvijas simtgadei velta radošo darbu krājumu

 18. janvārī tika oficiāli atklāts mūsu valsts simtgades gads.

Par godu šim notikumam valsts augstākās amatpersonas – valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde u.c. - Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam dāvināja grāmatas ar īpašu vēstījuma ierakstu to pirmajās lappusēs, tādejādi rosinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties mūsu valsts vēstures un kultūras krājuma bagātināšanā.

Arī mūsu novada skolēni un skolotāji kā dāvanu Latvijas simtgadei ir sarūpējuši grāmatu – radošo darbu krājumu ”Mana pasaule Latvijas plaukstās”, un 18. janvārī notika tā atvēršanas svētki.

Ideja par šādu izdevumu novada latviešu valodas pedagogu MA vadītājai Vitai Valdmanei un Mākslas un mājturības pedagogu MA vadītājai Agritai Faustai dzima pirms trim gadiem, un tad arī klajā nāca pirmais krājums ”Mana pasaule”. Pagājušajā gadā tika izdots krājums” Mana pasaule + Tava pasaule = Brīnums”, bet šogad ir tapis trešais skolēnu radošo darbu apkopojums „Mana pasaule Latvijas plaukstās”. Tā triju gadu laikā simboliski ir izstaigāts jauna cilvēka pasaules iepazīšanas ceļš no savas personības apzināšanās līdz piederības sajūtai savai zemei un valstij.

Latvijas simtgadei veltītajā krājumu iekļauti 54 skolēnu zīmējumi un literārie darbi, kurus radīt iedvesmojusi mūsu novada daba, kultūra un vēsture –Apriķu baznīca, Cīravas pils un Mežaparks, Tebras un Durbes upes, Aizputes ievērojamākās vietas un celtnes. Jaunieši sirsnīgus vārdus veltījuši arī saviem vecākiem, ar kuriem kopā izjusts labi padarīta darba prieks, viņi novērtē vecvecāku devumu, kuri nākamajām paaudzēm atstājuši skaistus dārzus un mācījuši iemīlēt mežu.

Svinīgajā pasākumā radošo darbu grāmatu simboliski atvēra un tā autorus sveica Aizputes novada domes izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka. Par ieguldījumu krājuma tapšanā tika sacīts paldies 20 mūsu novada literatūras un vizuālās mākslas skolotājiem.

Sarīkojuma norises laikā tā dalībnieki visi kopā radīja vēl vienu mākslas darbu - viņi iekļāva Latvijas kontūru ciešā, pašu darinātu spēka zīmju lokā. Savukārt Aizputes Mūzikas skolas koris, zēnu ansamblis un solists Viesturs Reņģe svētku dalībniekus iepriecināja ar latviešu komponistu sacerētam dziesmām. Par priekšnesumiem un silto uzņemšanu paldies Aizputes mūzikas skolas direktorei Artai Kangīzerei.

Aizputes novada latviešu valodas pedagogu MA vadītāja Vita Valdmane

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads