Aizputē skolēni ceļ torņus no kokteiļu salmiņiem

Ceturtdien, 25.janvārī Aizputes vidusskolā notika Aizputes novada Matemātikas u n dabaszinātņu konkurss 8. un 9.klasēm. Konkursā piedalījās skolēni no Aizputes vidusskolas, Aizputes pagasta, Dzērves, Kazdangas, Kalvenes un Apriķu pamatskolām.

Šis ir jauns konkurss, kurā skolēni savas zināšanas parādīja ne tikai risinot uzdevumus, bet arī prezentēšanā, plānošanā, eksperimentēšanā un konstruēšanā. Labs rezultāts bija iespējams tikai sadarbojoties!

Konkursa atklāšanā komandas prezentēja savu mājas darbu – cepumus, kuru forma atgādināja ģeometrisku figūru. Šeit skolēnu un viņu skolotāju fantāzija bija apbrīnojama, sākot ar dzeju, precīziem aprēķiniem par cepumu mājiņu, pamatīgi izskaidrotiem procesiem, kas notiek cepumu pagatavošanas laikā.

Konkursa dalībnieki sacentās arī mēmajā šovā, kurā bija jāatmin mērierīces un fizikālie lielumi. Veica ķīmisku eksperimentu, izvēloties pareizās vielas, lai iegūtu gāzi.

Visinteresantākais un neprognozējamākais uzdevums bija torņa uzcelšana no kokteiļu salmiņiem, šis uzdevums arī noteica konkursa uzvarētājus.

Visaugstāko un stabilāko torni, kura augstums 2,70 metri un pirmo vietu konkursā ieguva Kalvenes pamatskolas komanda: Elga Alise Kārkliņa, Rainers Ziobrovskis, Sindija Ruzaiķe, Guntris Stepiņš un skolotāja Sandra Šmiukše, otrā vieta Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komandai un trešā vieta Aizputes pagasta pamatskolas zēniem.

Aizputes novada Dabaszinātņu metodiskās apvienības vadītāja Eva Balode

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads