Latvijas mēroga fizikas konkursā Kurzemes reģiona finālā piedalījās Māteru Jura Kazdangas pamatskola

 Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Kurzemes reģiona finālā Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda Pilnīgs kosmoss izcīnījusi 7. vietu, savukārt uzvaru un ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni nopelnīja Skrundas vidusskolas komanda Oposumi. Lai sasniegtu tik augstus rezultātus, dalībniekiem bija jāapsteidz pārējās 29 Kurzemes reģiona komandas.

„Fināla cīņa bija spraiga – pirmās vietas ieguvējiem izdevās nopelnīt visvairāk punktus un pārliecinoši izrauties vadībā, taču otrās, trešās un ceturtās vietas punkti sakārtojas tikai ar nelielu pārsvaru. Kurzemes reģiona finālisti lielākoties izvēlējās piesardzīgāko no taktikām, nolemjot iegūt punktus ar vairākiem uzdevumiem par dažādiem tematiem, bet ar mazāku vērtību. Prieks redzēt, ka Kurzemes reģionā ir tik daudz centīgu un fizikā ieinteresētu jauniešu,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Armands Šenfelds.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

Inga Cīrule
erudīcijas konkursa koordinatore
tālr.: 67242503; 20279688
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Ivita Bidere
AS „Latvenergo”
preses sekretāre
tālr.: 67728809; 29279158
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads