Māteru Jura Kazdangas pamatskola piedalīsies projektā kompetenču pieejā veidotā mācību satura izstrāde

Viena no Izglītības un zinātnes ministrijas prioritātēm šogad ir sākt aktīvu darbu pie skolu mācību satura reformas, kas turpmāk būtu balstīta uz kompetenču pieeju – tātad audzēkņa gatavību izmantot skolā iemācīto, risinot reālas dzīves problēmas. Pirmais ministrijas solis pārmaiņu virzienā ir mācību satura pielāgošanas projekts, kurā jau no februāra piedalīsies arī Māteru Jura Kazdangas pamatskola.

Piecu gadu projektu paredzēts uzsākt jau šajā mācību gadā, kad tiks izstrādāts kompetenču pieejā veidotais mācību saturs vispārējā izglītībā, uzsākta tā aprobācija, plānojot pēctecīgu šīs pieejas īstenošanu izglītības iestādēs no 2018.gada 1.septembra.

“Mūsu kopīgs mērķis ir radīt iespējas, lai zināšanas un prasmes, ko sniegs mūsu izglītības sistēma, ir veiksmes atslēga 21. gadsimta globālo pārmaiņu ietvarā. Pārmaiņām ir jāseko gan izglītības saturā, ko un kā mācām, gan skolas vidē, kurā atrodas un mācās skolēns. Pārmaiņas ir vajadzīgas, lai raisītu bērnos interesi par zināšanām, rosinātu domāt un rast atbildes uz jautājumiem. Tās ir prasmes un spējas, kas 21. gadsimta sabiedrībā ir viens no būtiskākajiem attīstības resursiem,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads