„Ziemassvētku sapnis” Kazdangā

15. decembrī Māteru Jura Kazdangas pamatskolā notika Aizputes novada skolēnu radošā pēcpusdiena "Ziemassvētku sapnis". Jaunieši no sešām novada skolām lasīja gan pašu sacerētos, gan dažādu rakstnieku grāmatās atrastos literāros darbus.

Aizputes vidusskolas audzēkņi izstāstīja fragmentu no Noras Ikstenas "Ulubeles pasakām", savukārt Kalvenes pamatskolas devītklasnieki bija izveidojuši parodiju par tik populārajiem dziedāšanas šoviem, bet Māteru Jura Kazdangas pamatskolas audzēkņi sniedza ieskatu biedrības "Siera klubs" nesen izdotajā grāmatā "Piena pasaku kamoliņš". Dzērves, Apriķu un Aizputes pagasta pamatskolas bērni lasīja latviešu dzejnieku rindas par Ziemassvētkiem, kā arī savus radošos darbus. Priekšnesumus papildināja dziesmas un instrumentālie skaņdarbi. Māteru Jura Kazdangas pamatskolas latviešu valodas skolotāja Ruta Eglīte pastāstīja par Ziemassvētku svinēšanas tradīciju vēsturi Latvijā un pasaulē.

Sarīkojuma noskaņa bija silta un mājīga, zāli piepildīja pīrāgu, piparkūku un zāļu tējas smarža. Paldies Māteru Jura Kazdangas pamatskolas skolotājām Rutai Eglītes, Dacei Skadiņai, Agritai Zundovskai, Landrai Valdmanei par viesmīlību un atsaucību.

Paldies manām kolēģēm - visām radošajām latviešu valodas skolotājām Aizputes novada mācību iestādēs, kuru domas un darbi vienmēr ir ceļā uz gaismu.

"Ziemassvētki ir cilvēku iekšējās gaismas svētki. Mēs gaidām mirdzumu no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī. Un, kad uzmirdzēs raķešu gaisma un laukumos – egles, pasaules mirdzums televizorā žilbinās acis, tad ziniet un apzinieties, ka tie ir tikai mazi ārēji atspīdumi no tās nebeidzami milzīgās gaismas, kas mūsos jau ir, mūsos pašos no sākumu sākumiem." (Imants Ziedonis.)

Aizputes novada latviešu valodas skolotāju MA vadītāja
Vita Valdmane

 "Ziemassvētku sapnis" Kazdangā"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā

"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā

"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā"Ziemassvētku sapnis" Kazdangā

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads