Robotikas pulciņš

 Nāc, pārbaudi sevi un liec lietā iztēli un rokas! Roboti ir pasaules nākotne!

Sākot ar 30.novembri, Aizputes novadā sadarbībā ar Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāti, notiek robotikas nodarbības sākumskolas skolēniem. Nodarbības vada Liepājas Universitātes lektors, datorzinātņu maģistrs Dzintars Tomsons.

Robotika ir viena no jaunākajām un aktuālākajām tehniskās jaunrades jomām. Pēdējo gadu laikā, attīstoties tehnoloģijām un līdz ar to arī samazinoties materiālu un iekārtu izmaksām, iespējams šo nozari integrēt interešu un arī kopējā izglītības sistēmā. Darbs ar Lego robotikas konstruktoriem dod iespēju skolēniem jau no 3. klases apgūt elektronisku iekārtu būvēšanu un programmēšanu, tajā skaitā robotu. Nodarbību laikā audzēkņi iepazīstas ar elektromotoru, zobratu pārnesumu, krāsu un attāluma sensoru, spiedpogu darbības principiem un to nozīmi iekārtas darbībā. Roboti – tās ir automatizētas ierīces, kuras daudzas darbības izdara Tavā vietā. Lai robots pareizi darbotos, ir pareizi jāsastāda viņa programma, ja kļūdīsies – kļūdīsies arī robots.

Nodarbības notiek divas reizes mēnesī otrdienās. Par iespēju tajās piedalīties interesēties pie skolu direktoriem. Aizputes pagasta pamatskolas skolēniem robotikas nodarbības notiek skolā un tās vada skolotāja Kristīne Zemture.

Nodarbības ir bezmaksas.

Izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads