Zinātnieku nakts Rīgā

30.septembrī Aizputes novada skolēni un skolotāji apmeklēja Zinātnieku nakts pasākumus Rīgā. Zinātnieku nakts, kas Eiropā noris katru gadu septembra pēdējā piektdienā, šogad Latvijā notika jau 11. gadu pēc kārtas, tā ir iespēja skolēniem un skolotājiem apmeklēt dažādas laboratorijas un institūtus, kas ir saistīti ar pētniecību.

Zinātnieku nakts apmeklētāji varēja tikties ar “dzīvu” zinātnieku, diskutēt par dažādām aktuālām tēmām LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kur ģeogrāfiem bija ar Zemes evolūciju, klimatu un ģeoloģiskajiem procesiem saistīts pasākums - viņi demonstrēja arī geizerus, kas nav bijis nekad iepriekš Zinātnieku naktī. Šogad ļoti aktīvi bija biologi -  pie viņiem varēja apskatīt dažādas kolekcijas, mikroskopiskus dzīvniekus, sīkkrūmu gadskārtas, ielūkoties šūnu pasaulē.

Skolēniem bija iespēja apmeklēt arī Zinātnisko institūtu BIOR, kurš šogad izvēlējies aktuālu tēmu: “Zinātne veselīgai dzīvei!”. BIOR pētnieki atklāja zinātnes noslēpumus, kas var ietekmēt cilvēka veselību ķīmiski un bioloģiski.
Šogad 30.septembrī, Valsts kanceleja, sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām, visā Latvijā organizēja Atvērto durvju dienu. Aizputes novada skolēni un skolotāji apmeklēja Aizsardzības ministriju.

Aizputes novada dabaszinātņu MA vadītāja Eva Balode

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads