Mazo cīravnieku uzvara LNB domrakstu konkursā

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem "Kā atmodināt Saulcerīti?". Konkursa noslēdzošai kārtai no Latvijas bibliotēkām un skolām pavisam tika atlasīti un iesūtīti 259 darbi. Tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.

69 labākie darbi, kuru vidū ir arī mūsu mazo cīravnieku- Laurendo Laura Gūtmaņa (9 gadi) un Regīnas Kuciņas  (10 gadi) sacerētās pasakas, tiks publicēti grāmatā, kurā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21.gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti.

Balvā bērni saņems īpašu ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autoreksemplāru. 5 oriģinālāko stāstu autori, kuri tiks paziņoti augusta sākumā, 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma.

Esam ļoti gandarīti par mūsu bibliotēkas Bērnu žūrijas čaklo ekspertu – Dzērves pamatskolas audzēkņu Laurendo un Regīnas uzvaru šajā patiesi grūtajā domrakstu konkursā. Jāpiebilst, ka no visa Liepājas reģiona vēl tikai diviem skolēniem no Katoļu pamatskolas un Raiņa 6.vidusskolas ir laimējies iekļūt to labāko skaitā, kuru darbus lasīsim jaunajā grāmatā.

Bibliotēkā rit remontdarbi, bet Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki sāk gatavot mīļāko pasaku varoņu maskas, lai 8. septembrī piedalītos lielajā karnevāla gājienā “ Gribu iet uz bibliotēku”, kurš notiks Rīgā un pulcēs ap 2000 dalībnieku.

Masku gatavošanas galvenā koordinatore – bibliotekāre SANDRA GŪTMANE aicina žūrijas dalībniekus, kuri gatavojas piedalīties karnevālā, uz IDEJU SAPULCI 14.augustā 14.00 bibliotēkas lasītavā.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads