Cilvēkresursu piesaiste zinātnei

3. Novembra beigās izsludinās otro projektu iesniegumu atlases kārtu 1.1.1.2.aktivitātē "Cilvēkresursu piesaiste zinātnei"

Aktivitātes otrās kārtas mērķis ir veicināt papildu cilvēkresursu piesaisti zinātnei, veidojot zinātniskās grupas, kuras zinātniskajam un pētnieciskajam darbam piesaista jaunos zinātniekus, ārvalstu zinātniekus un re-emigrējošos Latvijas zinātniekus. Tā kā tuvākajos 3 gados Latvijā doktora zinātnisko grādu iegūs līdz 860 personām, ir nepieciešams nodrošināt Eiropas Sociālā fonda atbalstu darbavietu izveidei jaunajiem zinātniekiem, kā arī veicināt speciālistu atgriešanos, kas pašlaik strādā vai studē doktorantūrā ārvalstu augstskolās un zinātniskajos institūtos.

Otrajam atklātajam projektu iesniegumu atlases konkursam šajā aktivitātē kopumā ir pieejami 9 805 991 lati - no tiem ESF 92,47 %, valsts budžets 7,23%, bet privātais finansējums ir plānots - 0,3 % apmērā. Šie līdzekļi paredzēti zinātnieku atalgojumam un pētniecībai nepieciešamajiem izdevumiem, kā arī publikāciju un zinātnes datu bāžu pieejamības nodrošināšanai.

Projekta minimālā attiecināmo izmaksu kopsumma ir noteikta 105 420 latu apmērā , bet maksimālā attiecināmo izmaksu kopsumma ir 350 000 lati, un tos paredzēts īstenot līdz 2015.gada 31.augustam.

Projektus varēs iesniegt valsts zinātniskā institūcija – valsts zinātniskais institūts, valsts augstskola vai valsts augstskolas zinātniskais institūts (publiska aģentūra), turklāt projektu varēs īstenot individuāli vai partnerībā ar citu valsts zinātnisko institūciju.

Noteikumi paredz, ka zinātnisko grupu var veidot šādi zinātnē nodarbinātie darbinieki:

  1. jaunie zinātnieki;
  2. doktoranti un doktora grāda pretendenti;
  3. zinātniskais personāls;
  4. zinātnes tehniskais personāls un zinātni      apkalpojošais personāls;
  5. re-emigrējušie Latvijas zinātnieki;
  6. ārvalstu zinātnieki.

Projektu otrajā atlases kārtā IZM ir iestrādājusi papildu nosacījumus, kas sekmē efektīvāku cilvēkresursu piesaisti zinātnei: jaunais zinātnieks, doktorants un re-emigrējušais zinātnieks varēs tikt nodarbināts ne vairāk kā vienā ESF atbalstītā projektā; turklāt zinātniskajā grupā varēs iesaistīt tādus jaunos zinātniekus, doktorantus un re-emigrējušos zinātniekus, kas nav saņēmuši atbalstu aktivitātes pirmās atlases kārtas ietvaros;

Ne mazāk kā divus gadus pēc projekta īstenošanas beigām finansējuma saņēmējam – zinātniskajam institūtam vai augstskolai – būs jānodrošina vismaz vienas darba vietas saglabāšana vienam zinātniskajā grupā piesaistītajam zinātniskajam darbiniekam.

Atbilstoši Eiropas Savienības fondu vadības nosacījumiem Izglītības un zinātnes ministrija pēc MK notiekumu stāšanās spēkā ne mazāk kā vienu kalendāro mēnesi ievēros tā saucamo "klusu periodu", līdz ar to atklāto projektu iesniegumu atlasi plāno izsludināt šī gada novembra beigās. Aicinām visus interesentus līdz atklātā konkursa izsludināšanai rūpīgi iepazīties ar MK noteikumiem un to pielikumiem, visus jautājumus, kas rodas par MK noteikumu piemērošanu un to izpratni, lūdzam nosūtīt elektroniski uz e pasta adresi - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads